ERA-2ARC1401X
Panasonic
667-ERA-2ARC1401X
ERA-2ARC1401X
Mfr.:
Description:
Thin Film Resistors - SMD 0402 1.4Kohms 0.25% .063W 10ppm AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Panasonic
Product Category: Thin Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
ERA-xA
1.4 kOhms
0.25 %
10 PPM / C
0402
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)
0.35 mm (0.014 in)
- 55 C
+ 155 C
AEC-Q200
62.5 mW (1/16 W)
50 V