ERA-2APB2802X
Panasonic
667-ERA-2APB2802X
ERA-2APB2802X
Mfr.:
Description:
Thin Film Resistors - SMD 0402 28Kohms 0.1% .063W 15ppm AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 96
Stock:
96
Can Dispatch Immediately
On Order:
10.000
Expected 7/1/2026
Factory Lead Time:
12
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Panasonic
Product Category: Thin Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
ERA-xA
28 kOhms
0.1 %
15 PPM / C
0402
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)
0.35 mm (0.014 in)
- 55 C
+ 155 C
AEC-Q200
62.5 mW (1/16 W)
50 V