EEU-EE2C820
Panasonic
667-EEU-EE2C820
EEU-EE2C820
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 82uF 160volts AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
27 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Panasonic
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
82 uF
160 VDC
12.5 mm
25 mm
5 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
10000 Hour
20 %
1.48 A