EEE-FP1E471AP
Panasonic
667-EEE-FP1E471AP
EEE-FP1E471AP
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 470UF 25V ELECT FP SMD
ECAD Model:
In Stock: 59
Stock:
59
Can Dispatch Immediately
On Order:
8.000
Expected 10/15/2026
Factory Lead Time:
18
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Panasonic
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD
RoHS:
470 uF
25 VDC
10 mm (0.394 in)
10.5 mm (0.413 in)
2000 Hour
High Temp Electrolytic Capacitors
20 %
1.19 A
60 mOhms
- 55 C
+ 105 C
10.2 mm