EEE-FK2A151AV
Panasonic
667-EEE-FK2A151AV
EEE-FK2A151AV
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 100VDC 150uF 20% Anti-Vibe AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 125)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Panasonic
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD
RoHS:
150 uF
100 VDC
16 mm (0.63 in)
16.8 mm (0.661 in)
5000 Hour
Aluminum Electrolytic Capacitors
20 %
793 mA
170 mOhms