ECW-H16473HVB
Panasonic
667-ECW-H16473HVB
ECW-H16473HVB
Mfr.:
Description:
Film Capacitors 1600VDC 0.047uF 3% MPP L/S=17.5mm
ECAD Model:
In Stock: 33
Stock:
33 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
RoHS:
0.047 uF
1.6 kVDC
Radial
Polypropylene (PP)
17.5 mm (0.689 in)
28 mm (1.102 in)
15 mm (0.591 in)
RF Microwave Film Capacitors
3 %
2 Pin
28.5 mm (1.122 in)