ECW-FD2J474KC
Panasonic
667-ECW-FD2J474KC
ECW-FD2J474KC
Mfr.:
Description:
Film Capacitors 630VDC 0.47uF 10% MPP L/S=15mm
ECAD Model:
In Stock: 1.083
Stock:
1.083 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
RoHS:
0.47 uF
630 VDC
Radial
Polypropylene (PP)
15 mm (0.591 in)
17.8 mm (0.701 in)
12.7 mm (0.5 in)
General Film Capacitors
10 %
2 Pin
7.8 mm (0.307 in)