ECW-F2104HAB
Panasonic
667-ECW-F2104HAB
ECW-F2104HAB
Mfr.:
Description:
Film Capacitors .1uF 250VDC 3% MPP L/S=7.5mm
ECAD Model:
In Stock: 1.110
Stock:
1.110 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Panasonic
Product Category: Film Capacitors
RoHS:
0.1 uF
250 VDC
Radial
Polypropylene (PP)
7.5 mm (0.295 in)
13 mm (0.512 in)
5 mm (0.197 in)
RF Microwave Film Capacitors
3 %
2 Pin
14.1 mm (0.555 in)
Crimped
- 40 C
+ 105 C
ECWF(A)
Bulk
Brand: Panasonic
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Lead Diameter: 0.6 mm