PIM400KZ
OmniOn Power
894-PIM400KZ
PIM400KZ
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole -37 to -75Vin10A400W W/ digital interfac
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
120
Expected 8/5/2026
Factory Lead Time:
23
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
264 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
OmniOn Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
2 Output
400 W
- 48 V
- 75 V
- 36 V
3.3 V
3.6 A
5 V
150 mA
2.25 kV
1/4 Brick
58.4 mm (2.299 in)
36.8 mm (1.449 in)
13.72 mm (0.54 in)
Industrial
PIM400
Brand: OmniOn Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dimensions: 58.4 mm x 36.8 mm x 13.7 mm
Input Voltage: - 36 V to - 75 V