TA2K0PH15R0KE
Ohmite
588-TA2K0PH15RKE
TA2K0PH15R0KE
Mfr.:
Description:
Planar Resistors - Chassis Mount 2000watt 15ohm 10% High Power
ECAD Model:
In Stock: 2
Stock:
2
Can Dispatch Immediately
On Order:
6
Expected 5/18/2026
Factory Lead Time:
12
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Ohmite
Product Category: Planar Resistors - Chassis Mount
RoHS:
15 Ohms
2 kW
2 kV
10 %
Flange
250 PPM / C
76.2 mm
76.2 mm
39.31 mm