OM82G5E-R58
Ohmite
588-OM82G5E-R58
OM82G5E-R58
Mfr.:
Description:
Carbon Film Resistors - Through Hole 8.2 Ohm 1W 5% 500 Volt
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
24 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 25000   Multiples: 2500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Ohmite
Product Category: Carbon Film Resistors - Through Hole
RoHS:
OM
Standard
Axial
8.2 Ohms
1 W
5 %
350 PPM / C
- 70 C
+ 155 C
500 V
5 mm
12 mm