OL8255E-R52
Ohmite
588-OL8255E-R52
OL8255E-R52
Mfr.:
Description:
Carbon Film Resistors - Through Hole 8.2M Ohm 1/2W 5% 350 Volt
ECAD Model:
In Stock: 37.664
Stock:
37.664 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
24 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Ohmite
Product Category: Carbon Film Resistors - Through Hole
RoHS:
OL
Standard
Axial
8.2 MOhms
500 mW (1/2 W)
5 %
- 800 PPM / C, + 1500 PPM / C
- 70 C
+ 155 C
350 V
3 mm
9 mm