OL2215E-R52
Ohmite
588-OL2215E-R52
OL2215E-R52
Mfr.:
Description:
Carbon Film Resistors - Through Hole 220 Ohm 1/2W 5% 350 Volt
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
24 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 40000   Multiples: 4000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Ohmite
Product Category: Carbon Film Resistors - Through Hole
RoHS:
OL
Standard
Axial
220 Ohms
500 mW (1/2 W)
5 %
- 450 PPM / C
- 70 C
+ 155 C
350 V
3 mm
9 mm