L175J4R0E
Ohmite
588-L175J4R0E
L175J4R0E
Mfr.:
Description:
Wirewound Resistors - Chassis Mount 175watt 4ohm 5%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Ohmite
Product Category: Wirewound Resistors - Chassis Mount
RoHS:
4 Ohms
175 W
3.595 kV
5 %
Solder Lug
400 PPM / C
216 mm
28.6 mm