CS5FR001E
588-CS5FR001E
CS5FR001E
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - Through Hole 5W 0.001 Ohms 1%
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 11
Stock:
11 Can Dispatch Immediately
Quantities greater than 11 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ohmite
Product Category: Current Sense Resistors - Through Hole
RoHS:
CS5
Radial
1 mOhms
5 W
1 %
30 PPM / C
+ 25 C
+ 150 C
38 mm
8.5 mm
23.2 mm
Bulk
Application: Current Sense
Brand: Ohmite
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: KR
Lead Diameter: 1.5 mm