ST-7ETA202
Nidec Components
229-ST-7ETA202
ST-7ETA202
Mfr.:
Description:
Trimmer Resistors - SMD 2 KW 7mm SMD multi turn J-lead, top adj.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 500)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nidec
Product Category: Trimmer Resistors - SMD
RoHS:
ST-7
SMD/SMT
Multiturn
3 Turn
Cermet
Top Slot
2 kOhms
250 mW (1/4 W)
22.4 VDC
20 %
100 PPM / C
Horizontal
- 55 C
+ 125 C
Reel
Cut Tape
Brand: Nidec Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 3.4 mm
Length: 6.4 mm
Mounting Style: PCB Mount
Product Type: Trimmer Resistors
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Potentiometers, Trimmers & Rheostats
Taper: Linear
Type: J-Hook Terminal Trimmer
Width: 6.1 mm