ST-5EP104
Nidec Components
229-ST-5EP104
ST-5EP104
Mfr.:
Description:
Trimmer Resistors - SMD 100 KW 6mm SMD multi turn Gull wing, side adj.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nidec
Product Category: Trimmer Resistors - SMD
RoHS:
ST-5
SMD/SMT
Multiturn
14 Turn
Cermet
Side Slot
100 kOhms
250 mW (1/4 W)
158 VDC
10 %
100 PPM / C
Horizontal Adjustment
- 55 C
+ 120 C
Bulk
Brand: Nidec Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 4.3 mm
Length: 6 mm
Mounting Style: PCB Mount
Product Type: Trimmer Resistors
Factory Pack Quantity: 50
Subcategory: Potentiometers, Trimmers & Rheostats
Taper: Linear
Type: Gull Wing Terminal Trimmer
Width: 6.75 mm