ST-4ETA105
Nidec Components
229-ST-4ETA105
ST-4ETA105
Mfr.:
Description:
Trimmer Resistors - SMD 1 MW 4mm SMD single turn J-lead, top adj.
ECAD Model:
In Stock: 242
Stock:
242
Can Dispatch Immediately
On Order:
1.000
Expected 5/25/2026
Factory Lead Time:
16
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 500)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nidec
Product Category: Trimmer Resistors - SMD
RoHS:
ST-4
SMD/SMT
Single Turn
1 Turn
Cermet
Top Slot
1 MOhms
250 mW (1/4 W)
200 VDC
20 %
100 PPM / C
Vertical Adjustment
- 55 C
+ 125 C
Reel
Cut Tape
Brand: Nidec Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 2.3 mm
Length: 5 mm
Mounting Style: PCB Mount
Product Type: Trimmer Resistors
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Potentiometers, Trimmers & Rheostats
Taper: Linear
Type: Minus Slot Trimmer
Width: 4.5 mm