ST-32ETH201
Nidec Components
229-ST-32ETH201
ST-32ETH201
Mfr.:
Description:
Trimmer Resistors - SMD 200 W 3mm SMD single turn Gull-wing, side adj.
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 500)
Cermet
Side Crossed
200 Ohms
125 mW (1/8 W)
5 VDC
20 %
100 PPM / C
Horizontal Adjustment
- 55 C
+ 125 C
Reel
Cut Tape
Country of Origin: CN
Height: 4.7 mm
Length: 3.6 mm
Mounting Style: PCB Mount
Product Type: Trimmer Resistors
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Potentiometers, Trimmers & Rheostats
Taper: Linear
Type: Gull-Wing Terminal Trimmer
Width: 3.5 mm