ST-32EB203
Nidec Components
229-ST-32EB203
ST-32EB203
Mfr.:
Description:
Trimmer Resistors - SMD 20 KW 3mm SMD single turn gull-wing, top adj.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nidec
Product Category: Trimmer Resistors - SMD
RoHS:
ST-32
SMD/SMT
Single Turn
1 Turn
Cermet
Top Crossed
20 kOhms
125 mW (1/8 W)
50 VDC
20 %
100 PPM / C
Vertical Adjustment
- 55 C
+ 125 C
Bulk
Brand: Nidec Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 2 mm
Length: 3.4 mm
Mounting Style: PCB Mount
Product Type: Trimmer Resistors
Factory Pack Quantity: 100
Subcategory: Potentiometers, Trimmers & Rheostats
Taper: Linear
Type: Gull-Wing Terminal Trimmer
Width: 3.4 mm