SM-3TA201
Nidec Components
229-SM-3TA201
SM-3TA201
Mfr.:
Description:
Trimmer Resistors - SMD 200 W 3mm SMD multi turn J-lead, side adj., 11 turn
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 500   Multiples: 500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 500)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nidec
Product Category: Trimmer Resistors - SMD
RoHS:
SM-3
SMD/SMT
Multiturn
11 Turn
Cermet
Side Slot
200 Ohms
125 mW (1/8 W)
5 V
20 %
100 PPM / C
Horizontal Adjustment
- 65 C
+ 150 C
Reel
Brand: Nidec Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 3.4 mm
Length: 3.9 mm
Mounting Style: PCB Mount
Product Type: Trimmer Resistors
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Potentiometers, Trimmers & Rheostats
Taper: Linear
Type: J-Hook Terminal Trimmer
Width: 3.9 mm