CFS-1000MA
Nidec Components
229-CFS-1000MA
CFS-1000MA
Mfr.:
Description:
Slide Switches OFF-ON 10 position DIP switch, flush actuator, 100mA @ 6V DC, J-hook SMD terminals, magazine 16 pc packaging, washable
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Ammo Pack (Order in multiples of 16)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nidec
Product Category: Slide Switches
RoHS:
Non-Illuminated
10PST
OFF - ON
25 mA, 100 mA
100 mA
6 VDC, 24 VDC, 50 VDC
J Form Lead
Slide
SMD/SMT
Gold
CFS
Ammo Pack
Actuator Material: Polyamide (PA)
Actuator Style: Flush
Brand: Nidec Components
Contact Material: Copper Alloy
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Flammability Rating: UL 94 V-0