UWD1C331MCL1GS
Nichicon
647-UWD1C331MCL1
UWD1C331MCL1GS
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 16volts 330uF AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 779
Stock:
779 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nichicon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD
RoHS:
330 uF
16 VDC
8 mm (0.315 in)
10 mm (0.394 in)
5000 Hour
Low Impedance Electrolytic Capacitors
20 %
450 mA
- 55 C
+ 105 C
10 mm