UPW1A331MPD1TA
Nichicon
647-UPW1A331MPD1TA
UPW1A331MPD1TA
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 20% 10V AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
19 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Ammo Pack (Order in multiples of 1000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nichicon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
330 uF
10 VDC
8 mm
11.5 mm
3.5 mm
Low Impedance Electrolytic Capacitors
20 %
555 mA