UPS2A331MHD1TN
Nichicon
647-UPS2A331MHD1TN
UPS2A331MHD1TN
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 100V 20%
ECAD Model:
In Stock: 388
Stock:
388
Can Dispatch Immediately
On Order:
500
Expected 9/21/2026
Factory Lead Time:
18
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Ammo Pack (Order in multiples of 500)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nichicon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
330 uF
100 VDC
16 mm
25 mm
7.5 mm
Low Impedance Electrolytic Capacitors
3000 Hour
20 %
1.08 A
90 mOhms
- 55 C
+ 105 C
Straight
Radial
UPS
Ammo Pack
Brand: Nichicon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MY
Dissipation Factor DF: 0.08
Package/Case: 16 mm x 25 mm