UPM1K331MHD6
Nichicon
647-UPM1K331MHD6
UPM1K331MHD6
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 80volts 330uF AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 571
Stock:
571 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Nichicon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
REACH - SVHC:
330 uF
80 VDC
16 mm
25 mm
7.5 mm
Low Impedance Electrolytic Capacitors
3000 Hour
20 %
874 mA
99 mOhms