UPJ1V101MPD
Nichicon
647-UPJ1V101MPD
UPJ1V101MPD
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35volts 100uF 8x11.5 20% 3.5LS
ECAD Model:
In Stock: 2.226
Stock:
2.226 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
19 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Nichicon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
REACH - SVHC:
100 uF
35 VDC
8 mm
11.5 mm
3.5 mm
Low Impedance Electrolytic Capacitors
3000 Hour
20 %
305 mA
260 mOhms
- 55 C
+ 105 C
Straight
Radial
UPJ
Bulk
Brand: Nichicon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MY
Dissipation Factor DF: 0.12
Leakage Current: 105 uA
Package/Case: 8 mm x 11.5 mm