UCJ1E331MCL1GS
Nichicon
647-UCJ1E331MCL1GS
UCJ1E331MCL1GS
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 25volts 330uF AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
19 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nichicon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD
RoHS:
330 uF
25 VDC
10 mm (0.394 in)
12.5 mm (0.492 in)
Low ESR Electrolytic Capacitors
20 %
400 mA