PLV1E151MCL1
Nichicon
647-PLV1E151MCL1
PLV1E151MCL1
Mfr.:
Description:
Aluminium Organic Polymer Capacitors 150UF 25V 20% AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nichicon
Product Category: Aluminium Organic Polymer Capacitors
RoHS:
150 uF
25 VDC
Radial
12 mm (0.472 in)
Aluminum Hybrid Polymer Capacitors
3000 Hour
20 %
26 mOhms
2.4 A
- 55 C
+ 105 C
8 mm
Can
AEC-Q200
Bulk
Brand: Nichicon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Dissipation Factor DF: 0.12
Lead Spacing: 3.5 mm