PCF1C330MCL1GS
Nichicon
647-PCF1C330MCL1GS
PCF1C330MCL1GS
Mfr.:
Description:
Aluminium Organic Polymer Capacitors 16volts 33uF AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 270
Stock:
270 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nichicon
Product Category: Aluminium Organic Polymer Capacitors
RoHS:
REACH - SVHC:
33 uF
16 VDC
SMD/SMT
6 mm (0.236 in)
Aluminum Polymer Capacitors
2000 Hour
20 %
31 mOhms
2.4 A
- 55 C
+ 105 C
6.3 mm