LQSW6331MELB35
Nichicon
647-LQSW6331MELB35
LQSW6331MELB35
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 330uF 420 Volts 0.2
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
26 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 200   Multiples: 200
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nichicon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In
RoHS:
330 uF
420 VDC
30 mm (1.181 in)
35 mm (1.378 in)
10 mm (0.394 in)
Aluminum Electrolytic Capacitors
20 %
1.42 A
- 25 C
+ 105 C
LQS
Bulk
Brand: Nichicon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Leakage Current: 1.11 mA