LLG2W331MELA45
Nichicon
647-LLG2W331MELA45
LLG2W331MELA45
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450Volts 330uF 20% 85 Degree
ECAD Model:
In Stock: 131
Stock:
131 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
26 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Nichicon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In
RoHS:
330 uF
450 VDC
25 mm (0.984 in)
45 mm (1.772 in)
10 mm (0.394 in)
Aluminum Electrolytic Capacitors
2000 Hour
20 %
1.95 A
- 25 C
+ 85 C
2 Pin
LLG
Bulk
Brand: Nichicon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Leakage Current: 1.15 mA
Product Type: Electrolytic Capacitors
Factory Pack Quantity: 250
Subcategory: Capacitors
Termination Style: Snap In
Test Frequency: 120 Hz