PSMN2R7-30PL,127
Nexperia
771-PSMN2R730PL127
PSMN2R7-30PL,127
Mfr.:
Description:
MOSFETs PSMN2R7-30PL/SOT78/SIL3P
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nexperia
Product Category: MOSFETs
Delivery Restrictions:
RoHS:
REACH - SVHC:
Si
Through Hole
TO-220-3
N-Channel
1 Channel
30 V
100 A
2.7 mOhms
- 20 V, 20 V
1.3 V
66 nC
- 55 C
+ 175 C
170 W