BZX84W-C16X
Nexperia
771-BZX84W-C16X
BZX84W-C16X
Mfr.:
Description:
Zener Diodes The factory is currently not accepting orders for this product.
Nexperia
Product Category: Zener Diodes
RoHS:
16 V
SMD/SMT
SOT-323-3
275 mW
5 %
50 nA
40 Ohms
- 55 C
+ 150 C
Single
5 mA
Reel
Cut Tape
MouseReel
BZX84W
Brand: Nexperia
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MY
Height: 1.1 mm
Ir - Reverse Current: 50 nA
Length: 2.2 mm
Subcategory: Diodes & Rectifiers
Vf - Forward Voltage: 900 mV
Voltage Temperature Coefficient: 12.4 mV/K
Width: 1.35 mm