MPF7100BVMA4ESR2
NXP Semiconductors
771-MPF7100BVMA4ESR2
MPF7100BVMA4ESR2
Mfr.:
Description:
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 4000   Multiples: 4000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
NXP
Product Category: Power Management Specialised - PMIC
RoHS:
PF7100
Processor PMIC
SMD/SMT
HVQFN-48
10 mA, 400 mA, 2.5 A
5.5 V
2.7 V
5 V
- 40 C
+ 105 C
AEC-Q100
Reel
Application: Automotive Infotainment
Brand: NXP Semiconductors
Country of Assembly: CN
Country of Diffusion: US
Country of Origin: CN
Input Voltage Range: 2.7 V to 5.5 V
Moisture Sensitive: Yes
Operating Supply Voltage: 2.7 V to 5.5 V
Output Voltage Range: 400 mV to 5 V