MFS2400AVBA0ESR2
NXP Semiconductors
771-MFS2400AVBA0ESR2
MFS2400AVBA0ESR2
Mfr.:
Description:
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Tray
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
NXP
Product Category: Power Management Specialised - PMIC
RoHS:
FS24
SMD/SMT
HVQFN-32
400 mA
40 V
5.5 V
- 40 C
+ 115 C
Reel
Brand: NXP Semiconductors
Country of Assembly: TW
Country of Diffusion: US
Country of Origin: TW
Input Voltage Range: 5.5 V to 40 V