FD02FR10P-R
NKK Switches
633-FD02FR10P-R
FD02FR10P-R
Mfr.:
Description:
Coded Rotary Switches SWITCH ROTARY
ECAD Model:
Availability
Stock:
2.000 Can Dispatch in 20 Days
Minimum: 1000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
NKK Switches
Product Category: Coded Rotary Switches
10 Position
Rotary
PCB Mount
SMD/SMT
Reel
FD02
Actuator Style: Slotted
Brand: NKK Switches
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Illuminated: Non-Illuminated
Lamp Type: -
Life: 10000 Cycle
Maximum Operating Temperature: + 85 C
Minimum Operating Temperature: - 25 C
Product Type: Rotary Switches
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Switches
Voltage Rating AC: 20 VAC
Voltage Rating DC: 20 VDC