MGJ6D242005SC
Murata Power Solutions
580-MGJ6D242005SC
MGJ6D242005SC
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole DC/DC 6W SIP 24-20/5V
ECAD Model:
In Stock: 60
Stock:
60 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
26 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Murata
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
2 Output
6 W
24 V
18 V
36 V
20 V
240 mA
- 5 V
240 mA
5.7 kV
SIP-8
38.9 mm (1.531 in)
10.9 mm (0.429 in)
28.1 mm (1.106 in)
Medical, Industrial
MGJ6
Application: Industrial, Medical
Brand: Murata Power Solutions
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dimensions: 38.89 mm x 28.12 mm x 10.9 mm
Input Voltage: 18 V to 36 V