MGJ2D122005MPC-R7
Murata Power Solutions
580-MGJ2D122005MPCR7
MGJ2D122005MPC-R7
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - SMD 5.7kVDC Isolated 2W SM Gate Drive DC-DC Converter
ECAD Model:
In Stock: 20
Stock:
20
Can Dispatch Immediately
On Order:
160
Expected 10/26/2026
240
Expected 11/2/2026
Factory Lead Time:
25
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 80)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Murata
Product Category: DC/DC Converters - SMD
RoHS:
Isolated
2 Output
2 W
12 V
10.8 V
13.2 V
20 V
80 mA
- 5 V
80 mA
5.7 kV
SMT-8
19.94 mm
14.99 mm
4.39 mm
Medical, Industrial
MGJ2
Brand: Murata Power Solutions
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: GB
Dimensions: 19.94 mm x 14.99 mm x 4.39 mm
Input Voltage: 10.8 V to 13.2 V