GRM033R61E331KA01J
Murata Electronics
81-GRM033R61E331KA1J
GRM033R61E331KA01J
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 330 pF 25 VDC 10% 0201 X5R
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 50000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Murata
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
330 pF
25 VDC
X5R
10 %
0201
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 85 C
0.6 mm (0.024 in)
0.3 mm (0.012 in)
0.3 mm (0.012 in)