GQM1875G2E4R1CB12D
Murata Electronics
81-GQM1875G2E4R1CB12
GQM1875G2E4R1CB12D
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 4.1 pF 250 VDC 0.25 pF 0603 X8G
4.1 pF
250 VDC
X8G
0.25 pF
+ 150 C
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.7 mm (0.028 in)