GJM1555C1H6R9FB01J
Murata Electronics
81-GJM1555C1H6R9FB1J
GJM1555C1H6R9FB01J
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 6.9 pF 50 VDC 1% 0402 C0G (NP0)
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Not Available
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Murata
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
6.9 pF
50 VDC
C0G (NP0)
1 %
0402
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)
0.5 mm (0.02 in)