GCM21A5C2J151FX01D
Murata Electronics
81-GCM21A5C2J151FX1D
GCM21A5C2J151FX01D
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 150 pF 630 VDC 1% 0805 C0G (NP0) AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
150 pF
630 VDC
C0G (NP0)
1 %
0805
+ 125 C
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
1 mm (0.039 in)