GCM188R71E393KA37J
Murata Electronics
81-GCM188R71E393KA7J
GCM188R71E393KA37J
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.039 uF 25 VDC 10% 0603 X7R AEC-Q200
Lifecycle:
NRND:
Not recommended for new designs.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
RoHS:
0.039 uF
25 VDC
X7R
10 %
0603
+ 125 C
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.8 mm (0.031 in)