GCM033R71E271KA03J
Murata Electronics
81-GCM033R71E271KA3J
GCM033R71E271KA03J
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 270 pF 25 VDC 10% 0201 X7R AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 47.881
Stock:
47.881 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 50000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Murata
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
270 pF
25 VDC
X7R
10 %
0201
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
0.6 mm (0.024 in)
0.3 mm (0.012 in)
0.3 mm (0.012 in)