GC331AD72E333KX01D
Murata Electronics
81-GC331AD72E333KX1D
GC331AD72E333KX01D
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.033 uF 250 VDC 10% 1206 X7T AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 2.535
Stock:
2.535 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Murata
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
0.033 uF
250 VDC
X7T
10 %
1206
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
1 mm (0.039 in)