GA342A1XGD120JW31L
Murata Electronics
81-GA342A1XGD120JW31
GA342A1XGD120JW31L
Mfr.:
Description:
ECAD Model:
In Stock: 3.000
Stock:
3.000 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Murata
Product Category: Safety Capacitors
RoHS:
12 pF
250 VAC
SMD/SMT
4.5 mm
2 mm
Safety MLCCs
SL
5 %
- 55 C
+ 125 C
1808 (4520 metric)
1 mm
GA3
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Murata Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Product Type: Safety Capacitors
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: Capacitors
Type: General Purpose
Unit Weight: 54 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
GA3 Chip Monolithic Ceramic Capacitors
Murata Electronics GA3 Chip Monolithic Ceramic Capacitors offer a 10pF to 56,000pF capacitance range, 250VAC rated voltage, and up to 10% tolerance rating. GA3 capacitors are broken down into GB, GD, and GF versions. The GB version can be used as a Class X2 capacitor, the GD version can be used as a Y3-class capacitor, and the GF version can be used as a Class Y2 capacitor. These capacitors feature a monolithic structure for small, high capacitance capable of operating at high voltage levels. Murata Electronics GA3 Chip Monolithic Ceramic Capacitors are ideal for various switching power supplies.