RM322-059-641-6100
Molex / AirBorn
479-RM3220596416100
RM322-059-641-6100
Mfr.:
Description:
Rectangular Mil Spec Connectors CONNECTOR, R SERIES
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
Factory Lead Time:
11 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
100 Quote
Receptacles
59 Position
3 Row
Press Fit
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Current Rating: 3 A
Minimum Operating Temperature: - 65 C
Pitch: 1.91 mm
Tradename: AirBorn
Voltage Rating: 750 V