ZFSC-2-2500-S+
Mini-Circuits
139-ZFSC-2-2500-S+
ZFSC-2-2500-S+
Mfr.:
Description:
Signal Conditioning PWR SPLTR CMBD / SMA / RoHS
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
25
Expected 6/17/2026
140
Expected 10/19/2026
Factory Lead Time:
30
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1   Maximum: 25
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Mini-Circuits
Product Category: Signal Conditioning
RoHS:
Signal Conditioning
Power Splitters / Power Combiners
10 MHz to 2.5 GHz
50 Ohms
SMA
- 55 C
+ 100 C
ZFSC
Brand: Mini-Circuits
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: IN
Mounting: Connector
Factory Pack Quantity: 10
Subcategory: Filters
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
ECCN:
EAR99
ZFSC 50Ω Coaxial Power Splitters/Combiners
Mini-Circuits ZFSC 50Ω Coaxial Power Splitters/Combiners provide wideband performance across multiple frequency bands with low insertion losses (0.25dB to 1.9dB typical). The ZFSC components are packaged in either a J17, K18, or R30 case style with a rugged shielded case. Connector options include BNC, N-Type, and SMA. The Mini-Circuits ZFSC 50Ω Coaxial Power Splitters/Combiners feature a -55°C to +100°C temperature range and are ideal for various communication systems, cellular, GPS, and instrumentation applications.