SSG-44G-RC
Mini-Circuits
139-SSG-44G-RC
SSG-44G-RC
Mfr.:
Description:
Function Generators & Synthesisers 0.1 to 44 GHz Signal Generator (-40 to +17 dBm)
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
30 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Mini-Circuits
Product Category: Function Generators & Synthesisers
Delivery Restrictions:
RoHS:
44 GHz
Signal Generator
0.1 GHz to 44 GHz
AC Supply Voltage: 11.4 V to 12.6 V
Brand: Mini-Circuits
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: IL
Height: 25.4 mm
Length: 142.24 mm
Packaging: Bulk
Product Type: Function Generators & Synthesizers
Series: SSG
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Test Equipment
Width: 129.54 mm